İSTANBUL BOYACI

TANIM 
Metal, ahşap, beton ve sıva kaplı yüzeylerin boya ve cila vb. işlemlerini kendi başına ve belirli bir süre içerisinde yapma bilgi ve becerisine sahip kişidir.

GÖREVLER 
İşlem yapılacak zemini, üst yüzey işleminde kullanılacak boya, cila vb. maddenin özelliğine göre hazırlar, İşlem yapılacak zemine uygun olan maddeyi hazırlar, Gerekli gördüğü durumda, iç ve dış cephelerdeki bozuk yerleri uygun dolgu maddesi ile tamir ederek, işleme hazır hale getirir, Eskimiş boya ve yüzeyleri onarır ve yeniden en uygun biçimde boyama ve gerekli gördüğü işlemleri yapar.

KULLANILAN ALET VE MALZEMELER
Çeşitli fırçalar, rulo, metre, zımparalar, çekiç, kerpeten, tornavida, toz fırçası, macun küreği ve ıspatulası, boyacı merdiveni, eldiven, maske, süzgeç, boya hazırlama kapları, karıştırma çubukları gibi boyacıda bulunması gerekli aletler, sistre ve diğer yardımcı gereçler. Boya tabancası. Kireçbadana, çeşitli boyalar (plastik, akrilik, sentetik, su bazlı boyalar, vb.) Ahşap koruyucular ve vernikler. Alçı (Onarım, sıva ve perdah alçısı ) Dolgu gereçleri olarak macunlar (calsit ve diğer macunlar ), beziryağı, ince ve kalın üstübeç.

MESLEĞİN GEREKTİRDİĞİ ÖZELLİKLER
Boyacı ve yüzey hazırlamacı olmak isteyenlerin; El ve parmak becerisine, gözel koordinasyonuna sahip olmaları, Renkleri iyi ayırt edebilmeleri, Ayakta durmayı engelleyici bir sağlık sorununun olmaması, Dikkatli, tedbirli ve sabırlı kimseler olmaları gerekir.

 

Profesyonel hizmet almanın en büyük avantajı işinizin problemsiz ve içinize sinerek tamamlanmış olmasıdır.

slider2_man

Ön Hazırlık 1

Boya Malzemesi ve Boya Aletleri

Boyaya başlamadan önce boya seçimi önemlidir.Bilindik marka boya ile boya yaptırmanız önerilir.Bizim tercihimiz Filli Boya veya yan ürünü Favoridir.Ayrıca rulo ve fırçanın yeni olması boya sarfiyatını önler ve iş daha net ortaya çıkar.

slider2_man

Ön Hazırlık 2

Kenar Bantı ve Koruma Örtüsü

Boyaya başlamadan önce yapılması gerekenlerde bir diğeride elektrik prizi veya süpürgeliklerin bantlanması, bu sayede sıçrayan boyadan korumuş oluruz. Eşya varsa eşyaların üzeri naylon örtü ile örtülür, eşya yoksa yerlerin zarar görmemesi için yer komple naylon örtü ile kaplanır.

slider2_man

Ön Hazırlık 3

Alçı Tamirleri ve Kestirmeler

Boyaya başlamadan önce yapılacakların son kısmında ise duvardaki çatlak, çivi deliği vb. gibi alçılık zeminin onarılması ve ardından zımpara yapılması.Son olarak işi kolaylaştırmak için ilk kat kenar kestirmelerinin boya öncesi yapılması gereklidir.

Call Now Button